Home » Bez kategorii » Transport drobnicowy i jego korzyści

Transport drobnicowy i jego korzyści

Często mamy do czynienia z tak zwanym „transportem drobnicowym”, mimo że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czy ktokolwiek z nas zastanawiał się nad fachowym nazewnictwem paczek, które przynosi nam kurier?

Potocznie zwany „drobnicą” transport drobnicowy jest bardzo ceniony w dzisiejszym świecie. Jednak czym tak naprawdę on jest? I dlaczego stał się taki ważny?

1. Krótka i prosta definicja

Zgodnie z terminologią przesyłki drobnicowe to takie, które będąc już przetworzonymi produktami, przewożone są w opakowaniach różnego typu. Mogą to być kartony, pudełka, butelki, koszyki, worki, skrzynki a nawet klatki. W ten sposób do tego rodzaju ładunków zaliczyć możemy zeszyty, buty, telefony komórkowe, farby, plecaki i wiele, wiele innych.

Co ważne i ciekawe – transportem drobnicowym zabronione jest wysyłanie takich towarów jak: żywność, żywe stworzenia (a więc zwierzęta), rośliny, papiery wartościowe, biżuteria, broń czy nawet materiały wybuchowe! Zaliczane są one bowiem do innego rodzaju przesyłek i wymagają specjalnego traktowania.

2. Dlaczego drobnica jest warta uwagi? 1 najważniejszy powód

Powodów, dla których tak jest, można by znaleźć wiele. Warto jednak skupić się na tym najważniejszym i najistotniejszym z punktu widzenia zwykłego człowieka, który przecież często ma styczność z transportem drobnicowym, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Transport drobnicowy to ogromna oszczędność pieniędzy.

Wysyłając przesyłkę zawierającą na przykład telefon komórkowy do osoby, która go od nas kupiła, chcemy zapłacić za jego dostarczenie pod wskazany adres jak najmniej. Zamawiamy wówczas kuriera czy innego rodzaju firmę transportową i przekazujemy naszą paczkę pomiędzy setki innych paczek umieszczonych w jednym wspólnym samochodzie. Gdybyśmy wyobrazili sobie sytuację, że transport drobnicowy nie istnieje, musielibyśmy wynająć cały ten kurierski samochód do przewiezienia wyłącznie naszej paczki. A to wygenerowałoby olbrzymie i jednocześnie zupełnie niepotrzebne koszty. Dlatego właśnie warto doceniać drobnicę – jest ona źródłem naszych oszczędności.