Home » Bez kategorii » Samodzielna księgowość to oszczędność rzędu tysięcy złotych!

Samodzielna księgowość to oszczędność rzędu tysięcy złotych!

samodzielna-ksiegowosc-to-oszczednosc-rzedu-tysiecy-zlotych-1

Prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo i już na starcie zżerają Cię koszty utrzymania księgowego lub biura rachunkowego? Nic straconego. W każdej chwili możesz przejść na inny model rozliczania się – z programem online. Takie rozwiązanie powoli Ci zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie (w zależności od tego, ile pieniędzy pobiera Twój księgowy lub biuro rachunkowe).

Jedną z bolączek nowych firm jest księgowość. Dla wielu prowadzenie jej jest zbyt trudną kwestią, dlatego korzystają z usług profesjonalnych księgowych lub biur rachunkowych, które oferują swoją pomoc z zakresu księgowania, fakturowania, obliczania podatku, prowadzenia księgi przychodów i rozchodów czy generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Instytucje te jednak nie należą do najtańszych rozwiązań. A co należy?

Niewątpliwie współcześni przedsiębiorcy mają bardzo ułatwione zadanie. Dzięki internetowi powstaje coraz więcej programów do samodzielnego księgowania online, które zdobywają coraz więcej użytkowników. Jednym z nich – lecz naprawdę rewolucyjnym – jest program Taxomatic (https://www.taxomatic.pl), który daje swoim użytkowników znacznie więcej niż inne tego typu narzędzia.

Dlaczego jednak opcja programu online jest lepsza od księgowego?

samodzielna-ksiegowosc-to-oszczednosc-rzedu-tysiecy-zlotych-3

 

Wielka oszczędność pieniędzy!

Kiedy zestawimy sobie koszty utrzymania księgowego wraz z kosztami subskrypcji programu Taxomatic, możemy zauważyć, że różnica ta jest kolosalna. Pieniądze, jakie co miesiąc musimy wydawać na usługi niezależnego księgowego mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych! Koszty subskrypcji programu natomiast to kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie! Chyba widać różnicę?

 

Program jest łatwy w obsłudze!

Wiele osób boi się samodzielnie zająć własną księgowością ze względu na zagmatwanie, jakim cechuje się ta dziedzina. Dlatego właśnie przedsiębiorcy ci decydują się na drogą współpracę z księgowym.

Jak się jednak okazuje – kwestia ta nie musi być wcale taka trudna. Program Taxomatic jest narzędziem naprawdę intuicyjnym i prostym w obsłudze, dzięki czemu szybko zrozumiemy mechanizmy rządzące księgowością. Co ważne – przez wiele procesów Taxomatic przeprowadzi nas krok po kroku, pokazując, jak powinna wyglądać prawidłowo wystawiona faktura, Jednolity Plik Kontrolny czy też księga przychodów i rozchodów.