Home » Bez kategorii » Rynek biur w Łodzi

Rynek biur w Łodzi

rynek-biur-w-lodzi-1

Łódź w ostatnich latach przeszła niezwykłą metamorfozę. Stała się miejscem bardziej przyjaznym dla mieszkańców i strefy biznesowej. To niegdyś industrialne miasto zyskało drugą szansę i doskonale z niej korzysta.

Przyczyniły się do tego przede wszystkim zmiany w centrum miasta. Odświeżenie budynków, wybudowanie nowych czy przekształcenie starych powierzchni w coś nowego, sprawiły, że miasto zyskało nowe oblicze. Powstały tu obiekty użytkowe, odrestaurowany dworzec oraz nowoczesne powierzchnie biurowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Łodzi właśnie inwestycje biznesowe. Można zaobserwować duży popyt na wynajem biura Imagine i innych inwestycji biurowych. Ich atrakcyjność zwiększa się zwłaszcza, jeśli zwróci się uwagę na lokalizację. Firmy zwracają na to bardzo dużą uwagę, ze względu na to, że pracownicy często biorą pod uwagę jak daleko będą musieli dojeżdżać do pracy. Kolejnym ważnym aspektem jest atrakcyjność i prestiż, co może stanowić wartość w przypadku pozyskiwania nowych klientów lub partnerów biznesowych.

Oprócz nowych inwestycji biurowych, deweloperzy inwestują także w stare budynki. W Łodzi jest wiele powierzchni po fabrykach, które są nieużytkowane od lat.  Większość z nich nadaje się do przekształcenia w nowoczesne biurowce, a do tego posiadają pewną wartość historyczną, która jest sporym atutem architektonicznym i sentymentalnym. Biura w starych kamienicach i fabrykach mają jednak ciężkie zadanie w rywalizacji z przeszklonymi budynkami, które automatycznie postrzegane są jako te bardziej innowacyjne.

Rozwój Łodzi cieszy pod wieloma względami. Miasto posiada wiele zalet i potencjał, którego jeszcze nie wykorzystało. Wraz z rozwojem rynku biurowego mamy także do czynienia z wzrostem inwestycji mieszkaniowych.