Home » Bez kategorii » Czy warto zdecydować się na usługę wykończenia mieszkania pod klucz?

Czy warto zdecydować się na usługę wykończenia mieszkania pod klucz?

Kupując mieszkanie deweloperskie zawsze stajemy przed problemem wykończenia wnętrz. Zastanawiamy się, czy zrobić to samodzielnie metodą gospodarczą, czy zdecydować się na wynajęcie wyspecjalizowanej ekipy? Projekt wykonać wraz z architektem wnętrz, czy może kierować się inspiracjami z internetu? A w ogóle komu jest potrzebny projekt?

Nowy właściciel mieszkania boryka się z bardzo wieloma pytaniami, na które musi sobie odpowiedzieć przed odebraniem mieszkania. Odpowiedź na te pytania będzie miała znaczenie prze wiele lat. W końcu mieszkania nie wykańczamy na rok czy dwa. Chcemy, by wykończone mieszkanie cieszyło nas przez długie lata, a zmiany w mieszkaniu będziemy wprowadzać tylko niewielkie dostosowując się do aktualnych trendów. Jak poradzić sobie z problemem wykańczania mieszkania pod klucz?

Projekt, zakupy, realizacja

Pierwszym pytaniem, na które musi odpowiedzieć sobie właściciel mieszkania jest pytanie, czy do wykończenia wnętrz zatrudni wyspecjalizowaną ekipę, czy zadowoli się wykończeniem we własnym zakresie?

Oczywiście zatrudnienie wyspecjalizowanej ekipy wiąże się z dodatkowymi kosztami. Co zyskujemy zatrudniając wyspecjalizowaną ekipę?

Najważniejszy jest dobry plan. Dobry plan to projekt wystroju wnętrza, który warto zrobić z pomocą architekta wnętrz. W projekcie zawieramy wszystkie nasze plany, marzenia i pomysły, które chcieli byśmy zrealizować. Dobry projekt wykończenia mieszkania pod klucz to szansa na dokładne zaplanowanie kosztów oraz harmonogramu prac. Jest to pierwszy krok do ustalenia budżetu, który jesteśmy w stanie wygospodarować na wykończenie mieszkania.

Co z tą ekipą?

Wykończenia wnętrz, które powierzymy jednej, wyspecjalizowanej ekipie to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Dlaczego? To na ekipę budowlaną zrzucamy obowiązek zrobienia zakupów. A wiemy, że jeżdżenie po sklepach to nie lada wyczyn, który wymaga czasu oraz cierpliwości.

Zatrudnienie jednej ekipy do wykończenia wnętrz jest wygodne, gdyż roboty zlecone różnym firmom trzeba zsynchronizować. A to nie zawsze jest łatwe. Jedna firma doskonale wie, kiedy pracę kończy elektryk, by mógł wejść fachowiec, który ułoży podłogi. Zatrudniając różne firmy możemy spodziewać się zastojów bądź nałożenia się terminów, dlatego nie czekaj dłużej i skorzystaj z firmy BB Construction z Gdańska!

Gwarancja jest kolejnym elementem, który przemawia za zatrudnieniem jednej ekipy remontowej. Dochodzenie napraw gwarancyjnych od jednego wykonawcy jest dużo łatwiejsze niż dochodzenie swoich praw u kilku wykonawców. Warto o tym pamiętać i nie lekceważyć tego, gdyż nigdy nie wiadomo jak będzie sprawowało się nasze mieszkanie.